پس از تشکیل پرونده مالیاتی، فرستادن اظهارنامه یا تبصره ماده ۱۰۰ از جمله اقداماتی هستند که در صورت داشتن درگاه پرداخت (آنلاین یا POS) حتما باید انجام شود. به همین دلیل نیز در ویدیو زیر، سعی شده تا نحوه ارسال اظهارنامه به درستی برای شما نشان داده شود تا بتوانید کار خود را در زمینه استریم، به صورت صحیح و قانونی دنبال کنید.

در واقع اگر هرکسی به واسطه یک درگاه پرداخت شغلی برای کسب درآمد داشته باشد، قاعدتا مشمول پرداخت مالیات خواهند شد. با این وجود، پرداخت مالیات برای افراد نیازمند رسیدن به یک حد خاص بوده و اگر درآمد سالانه شما کمتر از آن حد باشد، مشمول پرداخت نخواهید بود.

این در حالی است که حتی اگر درآمد سالانه شما کمتر از حد تعیین شده بوده و مشمول پرداخت هیچ مبلغی به عنوان مالیات نباشید، باز هم لازم است تا پرونده مالیاتی خود را تشکیل دهید. همچنین پس از تشکیل پرونده، حتما باید نسبت به ارسال اظهارنامه خود برای تعیین تکلیف کل میزان درآمد خود اقدام کنید؛ موردی که نحوه انجام آن در ویدیو زیر، به شما نشان داده خواهد شد.

در واقع کل مراحل ارسال اظهارنامه مالیاتی (در صورت داشتن درآمد بالای ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان) یا تبصره ماده ۱۰۰، فقط چند دقیقه برای شما زمانبر خواهد بود. اما پس از اتمام آن، حداقل مطمئن می‌شوید که کار شما به صورت قانونی انجام شده و می‌توانید فعالیت خود را به درستی ادامه دهید.